Tule vabatahtlikuks

Siit lehelt leiad juhised, kuidas just Sina võiksid saada vabatahtlikuks mentoriks Vanem Vend Vanem Õde liikumises ning kuidas programmis osalemine käib.

Kuidas programmis osalemine käib?

Üldjuhul toimub sõprussuhe väikese õe või vennaga ühe aasta jooksul, kuid on ka vastavalt vajadusele lühemaid sõprussuhteid ja tavaliselt jäädakse sõbrustama pikemaks ajaks kui aasta.
Vabatahtlikku toetatakse mitmekülgselt – individuaalsed nõustamised, kovisioonid, teiste vanemate õdede-vendade kogemused ja nõuanded, koostegemised jmt.
Sõprussuhe toimub üks-ühele vormis, mille käigus veedetakse oma väikese sõbraga eesmärgistatult üheskoos meeldivalt aega. Praegused sõbrapaarid on käinud näiteks kinos, kohvikus, näitustel, loomade varjupaigas, piljardit ja keeglit mängimas, ujumas, uisutamas jmt.
Mitu korda aastas toimuvad ühisüritused, kus osalevad sõbrapaarid ja organisatsiooni teised vabatahtlikud. Senised ühisüritused on olnud rahvakalendri tähtpäevade pidamine, ekskursioonid, ühised meisterdamised ja filmiõhtud. Augustis toimub Pärnus iga-aastane VVVÕ mitmepäevane laager, kuhu on oodatud kõik aastate jooksul meiega seotud lapsed, vabatahtlikud ja praegused sõbrapaarid.
Sõbrasuhte lõpetamine toimub koordineeritud ja sõbralikult hooldatud vormis.

Milline on ideaalne vabatahtlik?

• vähemalt 18-aastane;
• karistamata “Lastekaitseseaduse” paragrahv 20 loetletud lõigete alusel;
• võimeline töötama Eesti Vabariigi seaduste kohaselt lastega;
• valmis keskmiselt kord nädalas kaks-kolm tundi pühendama abi vajavale noorele;
• soovib töötada lastega ja panustada ühiskonna parendamisse.

Kuidas saada vanemaks õeks või vennaks ehk vabatahtlikuks mentoriks?

Anna meile oma soovist teada aadressil vanemvendvanemode@gmail.com või helista +372 5371 2626.
Vanemaks õeks või vennaks saamiseks tuleb läbida uute vabatahtlike koolitus. Üldjuhul toimuvad koolitused kahel korral aastas või kui koguneb suurem hulk vabatahtlikke. Järgmine koolitus toimub 2022. aasta sügisel.
Koolituse läbinud vabatahtlikega sõlmitakse vabatahtliku tegevuse leping ja nad viiakse kokku programmis osalevate lastega.
Soovitame lugeda kahe vanema õe lugu Pärnu Postimehes: Kümme last vajab kohe praegu eeskuju ja sõpra.
Palun kuulake Tre Raadiole antud intervjuud: Hommikuintervjuu

Kui Sa soovid lihtsalt olla oma ideedega kasulik programmile Vanem Vend Vanem Õde, siis kirjuta või helista meile julgesti.